Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Parson russell terier

Parson russell terier...

STANDARD PARSON RUSSELL TERIÉRA

Obratný, aktivní a čilý: Stavěný pro rychlost a vytrvalost. Celkový obraz vyváženosti a flexibility. Čestné jizvy jsou přípustné.

Charakteristika: Hlavně pracovní teriér, schopný a přizpůsobený jít pod zem a běžet s chrty.
Temperament: Odvážný a přátelský.
Hlava a lebka: Plochá, středně široká. Postupně se zužující směrem k očím. Stop plytký. Délka od nosu k stopu mírně kratší jako od stopu k temeni. Nos černý.
Oči: Mandlového tvaru, dost hluboko posazené, tmavé, živý výraz.
Uši: Malé, ve tvaru V, překlopené dopředu, nesené blízko hlavy, špička ucha by měla dosahovak ke koutku oka, záhyb nemá být nad vrcholem lebky. Kůže střední síly.
Tlama: Čelistí silné a svalnaté. Zuby s perfektním pravidelným a kompletním nůžkovým skusem, horní zuby těsně překrývají spodní a jsou zasazeny kolmo k čelistem.
Krk: Čistý, svalnatý, dobré délky, postupně se rozšiřující k plecím.
Přední nohy: Plece dlouhé a svažující se. Dobře posazené do zadu, jasně vyhraněné v kohoutku. Nohy silné, musí být rovné s klouby nevytáčejícími se ani dovnitř ani ven. Lokty těsně přiléhají k tělu, pracují volně po stranách.
Tělo: Žebra ne příliš vyčnívající. Hrudník střední hloubky, nepřečnívající pod bod loktů, obejmutelný za rameny rukama střední velikosti. Hřbet silný a rovný. Bedra mírně klenutá. Dobře vyvážená. Celková délka mírně delší než výška od kohoutku k zemi.
Zadní nohy: Silné, svalnaté s dobrým zauhlením a zahnutím. Paty posazené nízko a paralelně, dávají velkou hnací sílu.
Tlapky: Kompaktní s pevnými polštářky, nevytáčejí se ani dovnitř ani ven.
Ocas: Silný, rovný, středně vysoko nasazený, nesený nahoře při pohybu. Obvykle kupírovaný na délku hodící se k tělu, umožňující dobré uchopeni rukou.
Chůze/Pohyb: Volně kráčející, dobře koordinovaný, přímá akce v předu i vzadu.
Srst: Přirozeně drsná, těsně přiléhající, hrubá nebo hladká. Břicho a spodní části osrstěné. Kůže musí být hrubá a volná.
Barva: Celá bílá nebo většinou bílá s tříslovými, citrónovými nebo černými znaky, nebo jakákoliv kombinace těchto barev, barevné znaky přednostně umístěné na hlavě nebo kořeni ocasu.
Velikost: Ideální výška v kohoutku: Psi - 35cm (14"); Feny - 33cm (13"). 2.5cm (1") pod nebo nad ideálem je akceptovatelné.
Chyby: Jakákoliv odchylka od výše uvedeného by měla být považována za chybu, a závažnost která se jí připíše by měla být přímo úměrná stupni této odchylky.
Poznámka: Psi mají mít dvě zjevně normální varlata úplně sestoupené do šourku.

TOPlist